HAKKIMIZDA

Sağlıklı, Temiz, Kaliteli ve Modern yaşamın anahtarı… PETRA

Petra’nın başarılarla dolu marka geçmişi 37 yıl öncesine dayanıyor. Türkiye'de doğrudan satış sektörünün ilk temsilcilerinden olan Petra, 1980’li yılların başında VMS adı altında faaliyete başladı. Sektöründeki standartların oluşmasında belirleyici rol üstlenen firma, 1993 yılında üretim ve pazarlama faaliyetlerini Petra markası altında yeniden tanımladı.

Petra bugün, ekolojik temizlik ürünleri, Gıda Takviyeleri, Doğal kozmetik ürünleri ile sağlıklı yaşamı destekleyen mutfak malzemelerin pişirme gereçleri ve Su Arıtma Cihazları geniş bir yelpazede nitelikli ürünler sunmaktadır.


Başarımızın anahtarı marka kültürümüz…

Misyonumuz:

 • Doğaya saygılı, yenilikçi ürünler geliştirerek insan sağlığına ve yaşamına katkıda bulunmak,
 • Doğrudan satış modeliyle ekonomik değer yaratan ve bu değeri ekibiyle paylaşan, sosyal yönü güçlü bir marka kültürünün Türkiye’deki en önemli temsilcisi haline gelmek.

Vizyonumuz:

“Gelişim”, “Yenilikçilik”, “Güçlü Sosyal Yapı” ekseninde şekillenen PETRA marka kültürüyle Türkiye’nin en güçlü doğrudan satış modelini oluşturan ve faaliyette olduğumuz uluslararası pazarlarda da bu başarımızı sürdürmek.

Petra’yı bugünlere taşıyan yaklaşım…

Gerçek başarıyı yakalamak için kolay yollar değil, yeni ve daha ileri yöntemler uygulanmalıdır.

Perspektifimiz

 • Yenilikçiliği; şirket içinde yönetilen, faydaları ölçülebilen ve rekabet avantajı yaratan bir yaşam kültürüne dönüştürmek
 • Ürünlerimizin değerini ve sürdürülebilir kalite gücünü yükseltmek
 • Marka, ürün, hizmet, iş süreçleri ve üretim çalışmalarında maksimum verimi sağlamak
 • Ürünlerimizin kalitesiyle müşteri memnuniyetini sürekli kılmak
 • Sunduğumuz kaliteli ürünler, uygun fiyatlar ve yeniliklerden herkesin faydalanabilmesi için müşteri yelpazemizi sürekli geliştirmek
 • Müşteri odaklı bir yapılanma ve kaliteyi ilke edinen bir yaklaşımı benimsemek

Anahtar İlkelerimiz

 • Tüketiciyi tüm faaliyetlerimizin merkezine konumlandırmak.
 • Kaliteyi ve onun daima gelişen standartlarını benimsemek.
 • Birlikte çalıştığımız iş arkadaşlarımızla ilişkilerimizi etik değerler çerçevesinde sürdürmek

Politikamız

 • Çevreye duyarlı, yasalara saygılı, iş güvenliğine önem veren bir firma olarak çevre dostu ürünlerle Türkiye’de örnek bir marka olmak.
 • Müşterilerin beklentisi ve ihtiyaçlarına göre kendini yenileyen satış ağımızı güçlendirmek
 • Kullandıkça ekonomi sağlayan, çevreci, fonksiyonel, tasarım ağırlıklı ürünlerimizle güçlenen firmamızı uluslararası platforma taşımak
 • Müşterilerimizin beklentilerini her zaman aşarak karşılayan bir marka olmak
 • Ürün ve hizmet kalitesini her gün biraz daha yükseltmek ve bu yolla Petra markası güvenilirliğini artırmak.
 • Sürekli güncel kalmak, üretimden satışa tüm pazarlama süreçlerinde günümüzün en yeni teknolojilerinden ve en güncel bilgi birikimlerinden yararlanmak
 • Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını ön planda tutmak.
 • Geri dönüşüm kurallarını uygulayarak ekonomimize ve ekolojik koşulların iyileştirilmesine katkıda bulunmak.DOĞRUDAN SATIŞ, DOĞRUDAN KAZANCIN ANAHTARI

Türkiye’nin dört bir yanında, Kıbrısta, Avrupa Birliği ülkelerinde doğrudan satış (Network) Sisteminde 200.000’den fazla satış temsilcisi bulunan Petra, kendi alanında faaliyet gösteren şirketler arasında güçlü ve prestijli bir konuma sahip.

Petra pazarlama alanındaki başarısını büyük ölçüde kendi satış modeline borçludur. Şirket bu model vasıtasıyla, bir yandan insanlara daha fazla kazanç fırsatı sunmakta, diğer yandan tüketicileri kaliteli ürünlerle buluşturmaktadır. Petra satış temsilcileri hem sattıkları ürünlerin üzerinden, hem de kendileriyle çalışan diğer satış temsilcileriyle ortaklıklarından gelir elde etmektedirler. Bu şekilde çifte kazanç sağlayan Petra temsilcileri; reklam ve satış mecraları gibi giderler oluşmadan müşterilerine çifte ekonomi sağlamaktadırlar.


Petra, nitelikli ürünlerinin yanı sıra; İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük, İzmir ve Ankara Bölge Müdürlükleri, Petra KKTC Lefkoşa Merkez Ofis ve Petra Avrupa Frankfurt Merkez Ofis ile mükemmel bir iş modeli sunmaktadır. Satış temsilcileri, internet sitelerimizden 7 gün 24 saat sipariş verebilmektedirler. Petra, ürün ve satış teknikleri ile ilgili Türkiye, KKTC ve Avrupa genelinde seminer, konferans ve eğitim toplantıları düzenlemektedir. Bu organizasyonlarda uzmanlar eşliğinde ürünlerin kullanımı uygulamalı olarak gösterilmektedir. Böylece katılımcılara ürün özellikleri, ürün kullanımı ve ürün satışına ilişkin pek çok konuda en güncel bilgiler aktarılmaktadır.
ÇEVRE DOSTU VE GÜVENİLİR MARKALAR

Perla, Ecolinn, VMS, Biorichi, Avedien, Green Farma, Aquawell markaları ile giderek daha fazla tüketici grubuna hitap eden Petra, bu ürünlerin yüksek kalite standartları, estetik tasarımları ve çok yönlü fonksiyonel kullanım alanlarıyla önemli bir satış performansına ulaşmıştır.


VMS ile başladığı sağlıklı yaşamı destekleyen pişirme ürünleri grubuna kısa zamanda ekolojik temizlik, yaşam ve sağlık kategorilerini de katarak faaliyet alanını genişleten Petra, özellikle ekolojik temizlik ürünlerindeki güçlü konumunu Perla, Ecolinn markaları ile daha da sağlamlaştırdı. Kendi markaları olan Perla Nanosilver mikrofiber temizlik bezleri ve Ecolinn biyoçözünür temizlik serisi ile sektördeki farklılığını daha da vurguladı. Çığır açan bu yenilikler, Petra’nın girişimci ve yenilikçi vizyonunu vurgulamaktadır. Değerli temsilcilerinin de önerileriyle, yaşam kalitesini arttıran ürünlerini zenginleştirerek, eşine az rastlanır büyük gelişme gösteren, sistemin öncüsü Güçlü ve Güvenilir Türk Firmasıdır..