Başvuru için Tıklayınız

Değerli Temsilcilerimiz;

27 Eylül 2016 tarihli ve 29840 sayılı Resmî Gazete’de yer alan BANKA KARTLARI VE KREDİ KARTLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK’te belirtildiği üzere birçok üründe taksit uygulaması kaldırılmıştır. Ek olarak bu uygulama, Doğrudan Satış sistemiyle hizmet veren firmaları da kapsamaktadır.Petra’dan hayatınıza kolaylık ve rahatlık sağlayacak bir imkan daha…Petra olarak Doğrudan Satış sistemi işleyişimizde ürün alımlarınızda kolaylık sağlamak amacıyla yeni bir uygulamayı başlatmış bulunmaktayız. Bu kapsamda Bank pozitif – Petra işbirliği ile şartları uygun olan tüm temsilcilerimize 2.000 TL – 50.000 TL arasında masrafsız – faizsiz (detayları aşağıda) kredi imkanı sunulacaktır. İşleyiş aşağıdaki gibi olacaktır.

 1. www.ptr.com.tr sitesindeki kredi başvuru butonuna tıklayın ve yönlendirildiğiniz Bank pozitif sayfasındaki kredi talep formunu doldurun. (Onay mesajı alacağınız cep telefonunuzun yanınızda olmasını hatırlatırız)
 2. Yaklaşık 1 dakika içinde, formu doldurduğunuz web sitesinde kredinizin onay durumunu öğrenebileceksiniz. Ayrıca formda yer alan cep telefonunuza ve mail adresinize bilgilendirme mesajları gelecektir.

Örnek Ekran görselindeki gibi kredinizin ön onayını aşağıdaki gibi göreceksiniz

 1. Formun üzerindeki yönergeleri takip ederek kredinizin tamamlanması için gerekenleri yaptıktan sonra, talep ettiğiniz tutar hesabınıza yatacaktır.
 2. Bu tutarın tamamı yada bir bölümü ile Petra’dan alışveriş yapabilirsiniz. Hesabınıza yatan kredinin faizini Petra A.Ş. olarak biz üstleneceğiz. Örnek : Ayşe Hanım 12 ay vade ile 2000 TL kredi kullandığında aylık 185 TL tutarında taksiti Bank pozitif’e ödeyecektir. (185 x 12 = 2223 TL ) Bu durumda Ayşe hanım yıllık 223 TL, aylık olarak ise 18 TL faiz ödemesi yapacaktır. Kredinin kullanılmasını takiben Petra’dan yapılan alışveriş sonrasında temsilcinin talep etmesi durumunda Ayşe Hanım’ın ödeyeceği 223 TL tutarındaki (aylık 18 TL) faiz, 223 TL olarak tek seferde Petra tarafından hediye çeki olarak kişinin sistemdeki hesabına yüklenecektir.
  Sonuç olarak Ayşe Hanım ekstra bir maliyeti (faiz- dosya masrafı vb.) olmadan 2000 TL tutarında krediyi 12 ay boyunca kullanmış olacaktır.

Petra alışverişlerinizde taksitli alımlardan yararlanmak için izlemeniz gereken yol adım adım aşağıdaki şekilde olmalıdır.

 1. www.ptr.com.tr sitesine giriş yapın.

 2. Ana sayfada ve sipariş sayfasında yer alan Bank Pozitif logosuna tıklayarak kredi başvurunuzu, istediğiniz tutarı ve ödeme süresini belirterek oluşturun.

 3. Başvuru sonrası yaklaşık 1 dakika içinde kredi onayınız cep telefonunuza ve mailinize bilgi olarak gelecektir.

 4. Petra siparişinizi verirken Toplam 2000 tl tutarındaki alışverişinizi kullandığınız Kredi Kartınız ile tek çekim olarak yapın.

 5. Bank pozitif tarafından onaylanan kredi, başvurunuzu tamamladıktan sonra banka yetkilileri adresinize kadar gelerek onay imzanızı alacak ve sizin bankaya gitmenize gerek kalmadan istenilen tutarda parayı hesabınıza aktaracaktır. Sizde burdan gelen parayı kredi kartınıza yatırarak borcunuzu kapatın ve ödemelerinizi Pozitif bank’a taksit taksit yapın. İşte bu kadar kolay.

Taksitli alım yok diye üzülme. Petra’dan Bol Bol alışveriş yap, Böl Böl öde.
Saygılarımızla
Petra A.Ş.


Başvuru için Tıklayınız

Bilgi:
Alınan kredinin tutarı, petra’ya verdiğiniz sipariş tutarıyla aynı olmak zorunda değildir. İhtiyaçlarınız için kullanabilmek üzere istenilen rakamı belirleyebilirsiniz.
Petra kişinin talep etmesi halinde 12 aya kadar alınan taksitlendirmedeki ki faiz tutarını hediye çeki olarak üstlenecektir. 12 ay üzeri alınan krediden oluşan faizin sadece 12 aylık bölümünün faizi Petra tarafından karşılanacaktır.